НОВОСТИ | Clean Big Puhastusteenused
Meie teenindusvaldkonda kuuluvad elu, – ja ärihooned, tootmisruumid ja laopinnad. Samuti saame hakkama restoranide, lasteaedade ja palju muuga. Tegeleme usinasti ka suurpuhastusega! Meie teeninduspiirkonnaks on põhiliselt Tallinn ja Harjumaa, Tartumaa, Pärnumaa ja Virumaa. Clean Big Puhastusteenused - puhastusteenustega tegelev ettevõte.
Koristusteenused, suurpuhastus, akende pesu, büroo koristus, ehitusjärgne koristus, eripuhastus, hoolduskoristus, klaaspindade pesu, kontorite koristus, mööbli puhastamine, nahkmööbel, puhastusteenus, põrandate süvapesu, ribikardinad, süvapesu, tekstiilkattega mööbel, põrandate vahatamine, vaibapuhastus. Clean Big Puhastusteenused
22450
page-template-default,page,page-id-22450,page-parent,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
Uudised

Kui koristamine tundub raske ja ebameeldiv!

«Kui koristamine tundub raske ja ebameeldivana, siis tehakse seda lihtsalt valesti – kas kasutatakse viletsaid töövahendeid või valesid töövõtteid. Selle töö puhul on omal kohal positiivne laiskus,» ütleb koristuskoolitaja Helge Alt. OÜ Puhastusekspert koristuskoolitaja Helge Alt ütleb, et koristamine on mõnus ja võtab vähe aega vaid siis, kui segadus üle pea ei kasva: «Üks asi on koristamine, teine asi on profülaktika. Sissekuivanud mustust on raske eemaldada. Tänapäevaseid koristustarbeid, mis tööl lennata lasevad, soovitab ta eelkõige otsida profitarvete poodidest – sealne kaup on küll kallim, kuid ka vastupidavam ja tunduvalt mugavam kasutada. Peamiselt küll puhastusfirmade varustamisele spetsialiseerunud poest saavad osta ka eraisikud – uurida tasub üksnes seda, milline on ostusumma alammäär.

LOE EDASI

Kodumajapidamises ei lähe kahtlemata vaja siiski enamikku asju, mida puhastustarvete poe valikust leida võib. «Korraliku komplekti saab kokku juba umbes tuhande krooniga,» hindab koristamisekspert. Raha kokku hoida soovitab koristamisõpetaja aga hoopis puhastusvahendite arvelt – tänu kvaliteetsetele koristustarvetele läheb edaspidi vaja vaid vett.


Koristustarbed on hea kingiidee

«Need on asjad, mida paljud inimesed endale ise osta ei raatsi või ei oska,» arvab Helge Alt ja lisab: «Olen isegi selliseid kingitusi teinud – näiteks kinkinud klaasilina. Ainult et sellisel juhul tuleb alati lisada kasutusjuhend.» Kena praktiline kingitus on Alti arvates ka nõudepesuhari, mis on igasugustest käsnadest ja lappidest hügieenilisem ja esteetilisem. Koristamistarvete poest võib leida nõudepesuharja, mis kannatab kuuma vett, selle harjased ei tõmbu krussi.


Põranda- ja aknakuivatuskumm

«Põrandakuivataja on küll asi, millest ma oma kodus püssi ähvardusel ka ei loobuks,» ei ole Alt abivahendi kiitmisega kitsi. Ta peab liigendiga põrandakuivatuskummi eeliseks, et sellega saab hõlpsasti igale poole ligi. «Sellega võib pühkida kokku nii liiva kui ka vett ja võib panna lapi otsa kui vaja.» Alt lisab, et Soomes on paljud perenaised üldse loobunud põrandaharjast. «Kummiga pühkimine ei keeruta tolmu üles. Pealegi on põrandakuivatajat palju hõlpsam puhastada kui harja.» Põrandakuivataja kumm on vahetatav – töövahend on eluaegne.

Valida on pehme ja jäiga põrandakuivatuskummi vahel. «Pehme kummiga on hea vett kokku pühkida, jäiga kummiga saab paremini liiva kätte,» selgitab Alt ja soovitab tavalisse kodumajapidamisse pigem jäika põrandakuivatuskummi. Põrandapesuks võib sellele panna kergelt niisutatud froteelapi. Kui kodus suuri põrandapindu ei ole, pole moppi osta vajagi. Neil, kes eelistavad tavapärast põrandaharja, soovitab Helge Alt osta poolpika varrega harja ja kühvli – nii ei pea kummardama. Harjaseid peaks saama võimalikult kergesti puhastada (hõredate harjastega hari on parem) ja kühvel olema pealt kaetud (tolm ei pääse õhku keerlema). Korralik aknakuivatuskumm kiirendab oluliselt aknapesu. Töökorras aknapesija kumm ei laineta, samuti peab seda saama vahetada.


Plaatmopp

Tõhus abimees tolmuvõtmisel sileda põrandapinna puhul. Pintslikujulisel nöörmopil Helge Alt aga erilisi voorusi ei näe – suure vee kokkupühkimisel on põrandakuivatuskumm mugavam, pealegi on pintslikujulist moppi korralikult puhastada praktiliselt võimatu. Puhtust on aga võimalik saavutada vaid puhaste töövahenditega, nagu koristamiskoolitaja rõhutab. Plaatmoppidest on kutselistele koristajatele mõeldud takjapaelaga kinnituv mopp mugavam kui taskutega variant, mida on käte abita üpris keeruline varre otsa kinnitada.


Spetsiaalses ämbris saab mopi puhtaks käsi märjaks tegemata.

«Kuid võib ka varuda mitu moppi ja ilma vahepeal loputamata põrand puhtaks saada,» annab Alt nõu töö hõlbustamiseks. Tolmuvõtmise eel tuleb kuiva moppi paar korda mööda põrandat edasi-tagasi hõõruda, et tekiks staatiline elekter. Põrandat puhastatakse mopiga S-kujulisi liigutusi tehes.

Niiske puhastuse puhul pole veeämbrit vajagi: piisab kui moppi niisutada pihustiga pudelist. Tugevamate pesulahuste kasutamise järel tuleb põrand kindlasti ka puhta veega loputada, sest vastasel korral hakkab tolm põrandale kergesti külge. Kui põrand jääb peale puhastust niiske ning kuivamine võtab aega üle poole minuti, siis sellised pinnad tuleb kuivatada. Kui laseme pindadel ise kuivada, siis sinna jääb koos veega setteid, mustust, mikroobe. Pindadele jääb hallikas kiht. Pärast koristamist tuleb mopid kindlasti pesumasinas puhtaks pesta.


Mikrokiudlapp

Mikrokiud on muudest kiududest tunduvalt peenem ja suudab mustuse pinna küljest lahti lõigata. Seetõttu saab toa mikrolapiga ka ilma pesuaineta puhtaks. Mikrokiudlappe on nii pehmemaid, mis mõeldud peeglite ja mööbli puhastamiseks, kui ka jämedamaid, mis sobivad põrandapesuks. Mikrokiudlappi ei loputata nagu tavalist lappi. Alt toob näite ühest koristajast, kes kurtis, et tema meelest pole klaasilapp küll suurem asi. «Klaasi peale jäävat jutid, lisaks muutuvat lapp kasutades kõvaks. Palusin siis lappi näha. See oli nagu seakamar, lihtsalt seest paksult mustust täis.» Nii juhtub mikrokiudlapiga, mida üritatakse puhtaks saada niisama kraani all loputades – see on võimatu.

«Aknapesulapp ei ole imelapp, see ei ole suurpuhastuse lapp, vaid mõeldud igapäevaseks jooksvaks puhastuseks. Sellega on hea klaas-, nikkel- ja kroompindu läikima lüüa.» Lapp volditakse pooleks ja seejärel S-kujuliselt kokku. Nii tekib 12 puhast poolt ja kaob vajadus lappi pidevalt loputada ning oma aega kulutada. Mikrokiudlappi tuleb pesta pesumasinas, kõrgel temperatuuril, teistest esemetest eraldi. Ei tohi kasutada valgendus- ja loputusaineid. Lapi ressurss on 500 masinpesukorda, sellest võib järeldada, et kui peseme nädalas kaks korda lappi masinas, siis jätkub seda viieks aastaks. Helge Alt peab pesumasina puudumisel targemaks mikromoppidest ja -tolmulappidest üldse loobuda. Mikrosukk on painduva varre otsa tõmmatud pehme mikrokiudlapp, mis on mõeldud tolmu pühkimiseks kõrgetelt kapipealsetelt ja mööblivahedest. Mingit redelit appi võtta pole vaja, piisab, kui mikrosuka vart painutada. Trepikäsipuude pühkimiseks on aga mugav kasutada spetsiaalset mikrokiust kinnast.


Pesuhõõruk

Varre otsa kinnitatava hõõrukiga saab hõlpsasti puhtaks nii plaatpõrandad kui ka seinad. Kui hõõrumisplaat varre otsast eemaldada, on see tõhus abiline näiteks saunalava lauavahede küürimisel. «Tavaliselt pestakse saunalava puhtaks, aga must vesi nõrgub mööda lauavahesid alla ja nii jäävad laudade küljed mustaks,» selgitab Alt. Seda, millist pinda saab hõõrukiga puhastada, näitab töövahendi värvus: näiteks sobib PVC jaoks punane plaat, värvitud pindadele aga valge.


Et koristamine oleks lust ja rõõm…

Olgugi, et ka tavakauplustest võib leida korralikke koristusvahendeid, ei saa neid võrrelda spetsaiaalsetes poodides pakutavaga. Puhastuseksperdist leidsime näiteks nõudepesuharja, mille kleeps muudab värvi, kui vee temperatuur on sobiv ja mille harjased kannatavad ka keeva vett. On olemas spetsiaalne vuugihari plaadivahede nühkimiseks; kutselise aknapesijaga võrdses tempos klaase küürida aitab teil edaspidi korralik klaasikuivatuskumm; veel on puhastustarvete poes olemas näiteks spetsiaalne svamm mustade triipude kõrvaldamiseks linoleumilt. Kui tundub, et senised koristustarbed on suuremaks küürimistööks kehvakesteks jäänud, tasub sisse põigata koristamisfirmasid varustavatesse poodidesse ja puhastusala asjatundjatelt nõu küsida.

Artiklid

MIKROKIUST LAPP TEEB KORISTAMISE LIHTSAMAKS


mikrolappMõnes kodus tumestab rõõmu kevade tuleku üle kohustus korralik suurpuhastus ette võtta, ometi saaks lihtsate vahenditega selle tüütu töö vähese vaevaga tehtud.

Kergelt niisutatud mikrokiudlapid sobivad eriti hästi laminaatpõranda ja klaaspindade puhastamiseks, tolmu saab võtta kuiva lapiga.

Suurpuhastuse eel tasub maha istuda ja plaani pidada. Võib koguni paberile kirja panna, mida teha vaja, ja siis tööde järjekorra kindlaks määrata, et mõni käsil olev töö juba puhtaks tehtud pindu ära ei määriks. “Üldine reegel on, et koristatakse ülevalt alla, enne toa kallale asumist tuleb kapid korda teha. Ja enne kuivad meetodid, siis märjad,” loetles koristusekspert Helge Alt.


Keemiat pole vaja

Eri liiki koristustarvikuid leiab poodides kümneid. Kindlasti tasub sellest suurest valikust endale koju varuda mõni mikrokiust lapp. “Mikrokiudlapid aitavad koristamise väga mugavaks, samal ajal tõhusaks ja keemiavabaks muuta,” kinnitas Alt. “Just tolmuvõtmisel on need super head abilised.” Mikrokiust lapid eemaldavad kergema mustuse küllalt hästi isegi puhastusaineteta ja keemiatooteid läheb tarvis vaid vana mustuse puhul. Kergelt niisutatud mikrokiud on asendamatu märga mittetaluval laminaatpõrandal ja hea tulemuse saab üksnes veega niisutatud lapiga klaaspindu puhastades.

“Oluline on kasutada puhast lappi ja pühkida sageli, alustades puhtamatelt ja liikudes järjest mustematele pindadele, vältides lapiga mustuse edasikandmist. Abiks on lapi voltimine, nii saab kogu aeg ette keerata uue puhta pinna,” juhatas Alt. “Terav kiud lõikab pinnalt mustuse lahti ja kiududevaheline vaba ruum imeb selle endasse.” Tähtis on teada, et mikrokiud imeb mustust edukalt endasse vaid siis, kui kasutada kergelt niisutatud lappi. Kui teha see märjaks, läheb kiududevahe vett täis ja lapp ei ima enam mustust. “Selline tekstiil ajab ainult mustust ja mikroobe laiali,” tõdes Alt. Mikrokiust lappe tuleb pärast koristamist korralikult pesumasinas pesta. Tihti loputavad inimesed neid ainult käsitsi. Päris puhtaks saab lapid-mopid pesumasinas 60–90kraadises vees ja kasutada ei tohi loputusainetega pesupulbreid.

“Kui mikrokiud pole korralikult puhtaks pestud, ei ole selle koristusomadused teiste materjalidega võrreldes paremad,” nentis Alt. Tolmupühkimiseks ei tule mikrokiudlappe niisutada, aga puuvillane lapp peab olema ainult õige pisut niiske: nii seob see tolmu kõige paremini. Tolmupühkimiseks paraja lapi saab, kui sellele paar korda pihustist vett pritsida või teha käsi kraani all märjaks ja sellega paar korda lapile vett pritsida.


Ärge liialdage

Üks suuremaid vigu, mida inimesed koristades teevad, on liigne keemiatoodete kasutamine. “Kui lubatakse, et aine puhastab korraga ja tõhusalt kõike, soovitan olla ettevaatlik,” sõnas Alt. “Nii nagu meditsiinis on tugevatoimelisel rohul sageli kõrvalmõjud, võib olla koristusvahendite puhul: koos mustusega eemaldub pinnaviimistlus.” Puhastusaineid ei saa jaotada ohtlikeks ja ohututeks. Pinna kahjustamise oht tekib aine vale kasutamise tõttu ja loomulikult on kangemate ainete puhul risk suurem.

“Kahjuks ei lähe tavaliselt nii, nagu reklaamides näeme: aine peale, pühin ja kohe puhas. Tegemist on keemilise protsessiga, mis eeldab teatud mõjuaega ning aine kogust. Nii ala- kui üledoseering mõjutab tulemust,” märkis Alt. Näiteks ei tohi puhastusainet kunagi otse kraanile pritsida, vaid ikka lapile, sest otse peale pritsides võib kahjustada kraani läiget.


Äädikas ja sooda

Kui osa inimesi on siiralt keemiausku, siis teised üritavad koristades sooda ja äädikaga läbi ajada. “Sooda on aluseline aine, mis toimib hästi rasvase mustuse puhul, äädikas aga hape. Ja happeid vajame, kui tegemist on settelise mustusega, näiteks pesuruumides või klaaspindadel,” selgitas Alt. “Kindlasti tuleb sooda puhul silmas pidada, et sellega ei vigastaks pindu nagu peene liivapaberiga nühkides.” Kui tahate, et koristamine läheks hõlpsasti, kuivatage märjad pinnad, seda nii duširuumis kui toapõrandaid pestes.

“Kui kuivatame pinna ära, ei jää sinna setteid,” rõhutas Alt. “Kui duširuumis pindu pidevalt kuivatada, pole vaja äkilisi aineid appi võtta ja saab leebete vahenditega läbi. Kange keemia on vaja appi võtta, kui mingi töö on pikalt tegemata.”


Õige Vahend

* Rasvane mustus vajab aluselist (pH üle 8), setted aga happelist (pH alla 6) puhastusainet.
* Igapäevase kerge mustuse eemaldamiseks sobib neutraalne (pH 6–8) puhastusaine. Mida rohkem saab hakkama neutraalsete ainetega, seda vähem on võimalusi tervist ja pindu rikkuda.

PÕHJALIKUM VAIBAPUHASTUS JÄTA ASJATUNDJATE HOOLEKS

vaibapuhastus-EditPorised jala- ja käpajäljed on kergesti eemaldatavad, ent kui põrandakattele satub teed või veini, ei tasuks ise puhastamist proovida ega ka suve ootama jääda. Vanu plekke on peaaegu võimatu välja saada, pealegi on järjekorradki puhastajate juurde praegu lühikesed. Ise nühkides võite aga vaiba hoopis hullemaks teha.

Enne kui puhastusfirmat otsima asuda, tuleks selgeks teha, mis materjalist põrandakate valmistatud on, sest just selle küsimuse esitavad teile kõik vastuvõtjad. Kui uuemate vaipadega on lihtne, pöördel on kõik vajalik kirjas, siis vanemate põrandakatete ja käsitöövaipadega võite materjali määrates suisa hätta jääda. Mitu puhastusfirmat ei võta villaseid-puuvillaseid vaipu vastugi. «Sünteetilist vaipa on lihtsam puhastada. Naturaalsete vaipadega, sealhulgas lambavillastega, samuti pikemakiulistega võib ette tulla probleeme,» põhjendab aktsiaseltsi ESS Puhastustööd müügiesindaja Henri Nurmik vastuvõtjate huvi materjali vastu.


Vaibapesu võib rikkuda tapeedigi

Kui põrandakate pole väga suur, ei soovita Nurmik seda kodus ise pesta ega ka mõnel firmal seda teha lasta. «Niiskus võib palju pahandust teha vaibale endale, põrandale ja isegi tapeedile, eriti kui ruum on väike. Kuivamiseks peab ventilatsioon olema väga hea. Käega katsutavalt kuivaks saamiseks kulub keskmiselt 4–5 päeva; suvel ja ruume tuulutades muidugi vähem.» Aktsiaseltsi Serviks müügi-esindaja Margus Regi väitel jääb vaipade märgpuhastust järjest vähemaks. «See-eest kasutame üha enam kristalliseerimist. See tähendab, et vaibale kantakse väheses koguses spetsiaalset vedelikku ning hiljem maisijahu baasil valmistatud pulbrit, mis imab mustuse endasse. Pärast kuivamist imetakse kõik tolmuimejaga kokku ning vaip jääb puhas ja kuiv,» tutvustab Regi meetodit, mida praegu pakutakse vaid firmadele, kus on suured pinnad vaipkatete all.

«Tänapäeva kallitel vaipadel, mis vett ei kannata, on suur oht märgpuhastusega kokku tõmmata. Kallistele vaipadele antakse üldjuhul kaasa ümberkäimise juhend, kus kirjas, millist hooldust see kannatab. Vanu mistrakatteid võib küll ka märjalt puhastada,» ütleb Regi Regi on märganud, et näiteks plaatvaibad, millel karv on liimitud bituumenalusel, ei kannata kindlasti märgpesu. Vesi ja kemikaal lahustavad bituumeni. «Viga ilmneb nädala pärast, kui vaibale ilmuvad suured tumedad plekid,» teab ta.


Mõni ei kannata ka keemilist puhastust

«Mõni vaip ei kannata kemikaalidegagi pesu välja. Vahel on vaibale lisatud kaunistusi, mis ei kannata mitte mingisugust keemiat,» ütleb aktsiaseltsi Ecoklean vastuvõtja. Johanna Puhastusteeninduse eritööde juht Kaupo Käsik tunnistab, et ka nemad ei võta enam tundmatu koostisega vaipu vastu. Sellise otsuse tingis valus kogemus ühe kliendi antiigiärist ostetud diivanikattega.

PÕRANDATE VAHATAMINE

põrandasüvapesuPõrandate vahatamise eesmärk on lihtsustada hooldust , muuta põrand vastupidavaks kriimustustele ja plekkide tekkimisele ning tõsta niiskuskindlust. Samuti lisab vahatamine põrandale kauni läike kui see on kulunud ja täidab mikrokriimud põrandakattel, kaitstes seda edasi kulumast. Vahatamisel on oluline põranda tüüp ja see, mis on eesmärk: puhastada, värskendada või uuesti vahatada.

Laialt levinud PVC katted, mida varem tunti ka linoleumi või reliini nime all (ei tohiks segamini ajada naturaalse linoleumiga) on samuti turul saadaval erineva pinnaviimistlusega. Katet soetades tuleks müüja käest uurida kas see on varustatud tehase poolt pealekantud täiendava kaitsekihiga (polüuretaan kaitsekiht). Spetsiaalse kaitsekihiga PVC katteid on lihtsam hooldada ja samuti on nad vastupidavamad. Laminaatpõrandate puhul tekitab vahatamine vastupidise efekti – põrand määrdub kiiremini ning ka hilisem hooldus on keerukam. Laminaat on ise piisavalt vastupidav mistahes plekkidele ning igasugune lisakaitse on ebavajalik! Lakitud ja UV-õlitatud laud – ja korkparketti ei ole üldjuhul kodustes tingimustes vaja vahatada. Küll võiks selle ette võtta kui lakitud pind on tuhm (käiguteed) ja laki pinnal on pealmised, mitte läbi lakikihi, kriimustused. Pealekandmine ise on lihtne, piisab 1-2 ühtlasest õhukesest kihist, mille võib parketile peale kanda tavalise mikrofiiber lapiga/mopiga.Jäägid saab uue pealekandmiseks eemaldada

Nagu kõik asjad, nii ka vaha pind kulub, mis tähendab, et kohtades kus on intensiivse liiklus (nt kodus diivani juurest külmkapi juurde) siis need kuluvad kiiremini. PVC katete korral tuleb vahakiht eemaldada, spetsiaalse vaha eemaldiga, mis on tegelikult aluseline (ph tase u. 13-14) pesuaine. Peale vaha eemaldamist tuleb põrand loputada ja kuivatada, peale mida saab peale kanda uue vahakihi.Ühiskondlikel PVC katetelkantakse peale 2-3 vahakihti. Uue vahakihi pealekandmise tihedus sõltub kui intensiivse käidavusega ruumi või põrandaga on tegu ja millist vaha kasutatakse. Kodutindimustes 1-2 korda aastas.

Kellel aega ja soovi saab kodustes tingimustes põranda vahatamisega hakkama ise. Selleks tuleb jälgida juhiseid ja kasutada klienditeenindaja poolt soovitatud vahendeid. On olnud kuulda juhtumeid, kus inimene kurdab, et vahatatud põrandale jäid peale jalajäljed ja plekid ja neid ei saa enam kuidagi välja. Probleemid võivad tekkida kui lastakse põrandal liiga vähe kuivada või on vahatamisel ebatasasustele kogunenud paksemad vahakihid, mis ei ole ära kuivanud

SUURPUHASTUS


hoolduskoristusbSuurpuhastust tehakse tavaliselt kaks korda aastas (kevadel ja sügisel). Sageduse vajadus sõltub eelkõige ruumide kasutamisest ja hoolduskoristuse sagedusest.

Suurpuhastuse vajadus on nii tööl, kui ka kodus. See on töö, mis vajab erioskusi ja tihti ka eritehnikat, mida oskavad kasutada ainult proffessionaalid. Meie suurpuhastuse jaoks koolitatud meeskond kasutab professionaalseid puhastarvikuid ja puhastusvahendid, millega on võimalik tagada kliendi rahulolu.

Suurpuhastus sisaldab:

– Põrandate hooldamine vastavalt põrandatüübile;
– Akende pesemine;
– Radiaatorite puhastamine tolmust ja plekkidest;
– Seinte puhastamine tolmust (vajadusel plekkide eemaldamine);
– Lülitite, karbikute, pistikute puhastamine plekkidest ning tolmust;
– Mööbli välispidine puhastus;
– Uksekomplektide , -käepidemete, -pakkude puhastamine plekkidest ning tolmust;
– Ventilatsiooni plafoonide ning torude puhastamine tolmust.

Vajadusel teostatakse kliendi soovil ka muid eripuhastustöid. Suurpuhastuste tegemisel lähtume kliendi soovidest teenuse osutamise mahu ja iseärasuste kohta. Hind sõltub tööde hulgast ja vajaminevate puhastustoodete kasutamisest.